Air Serbia ile uçuş deneyimi

Air Serbia İstanbul-Belgrad arasında uygun fiyatlı seçenekler sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul-Belgrad seyahatimi Air Serbia ile gerçekleştirdim. Aslına bakarsanız 1 saat 50 dakikalık bir uçuş için çok da seçici olmaya gerek yok. Bu kadar kısa bir uluslar arası uçuş için arayacağınız tek kriter uçağınızın rötar yapmaması olmalı. Air Serbia’da bu konuda beklentimi sonuna kadar karşıladı. Uçak tam saatinde kapı kapattı. Sadece Atatürk Havalimanı’ndaki yoğunluk sebebiyle uçağın içinde yarım saat kadar kalkış sırası bekledik. Ama hangi şirketle uçarsanız uçun bunu yaşayacaksınız…

Fiyatlar

Genelde İstanbul-Belgrad için en uygun uçak bileti fiyatını size Air Serbia sunuyor. Ben gidiş dönüş biletimi yaklaşık 550 TL’ye aldım. Ama biletimi uçuştan sadece 4 gün önce aldığımı da eklemek istiyorum. Daha erken alsaydım, bileti biraz daha uygun fiyata alabilirdim.

Air Serbia Atatürk Havalimanı check-in bankosu nerede?

Air Serbia (diğer çoğu şirket gibi) check-in bankosunu uçuşa 2 saat kala açıyor. Değişkenlik gösterebilir ama Atatürk Havalimanı’ndaki check-in bankosu genellikle F sırasında oluyor.

İkramlar

Giderken de, dönerken de Airbus A320 ile uçtuk. Uçak genel olarak boştu. Hatta bom boştu! Air Serbia’nın ikramları ücretsiz ve genel olarak kaliteli. Sandviç ve kurabiye veriyorlar. Alkol ikramı da mevcut. Ama bir bardak bedava şarap uğruna uçuşunuzda midenizi bulandırmanıza gerek yok.

Uçakta internet var!

Ara başlık sizi heyecanlandırdı, farkındayım… Evet, uçakta ücretsiz wi-fi mevcut ama sadece yerdeyken. Koltuğunuzun önündeki kartta nasıl bağlanacağınız detaylı bir şekilde anlatılmış. En azından uçaktayken internetten uzak kalmak adına ben bağlanmaya uğraşmadım ama Atatürk Havalimanı’nın uzun kalkış kuyruğu boyunca internete girebilirdim.

Personel genel olarak güler yüzlü. Sırbistan’da check-in yaptırırken 8 kiloluk bagaj hakkımı 1-2 kilo geçmeme rağmen ekstra ücret talep etmediler. Uçuşta arka galleye gidip bir sandviç daha rica ettiğimde beni kırmadılar. Güzel uçuş deneyimi için onlara teşekkür ediyorum. Tekrar uçak dileğiyle…

KEREM GÖK STORE AÇILDI! BENCE BİR GÖZ ATIN...

"TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI"