Belgrad pasaport kontrolünde sorun yaşamamak için okuyun!

Belgrad pasaport kontrolü sırasında sorun yaşamayın! Belgrad vizesiz gezebilecek en iyi destinasyonlardan bir tanesi. Sırbistan Türkiye’den vize istemiyor ama bu kapıda sorun yaşamayacağınız demek değil! Eğer sorun yaşamak istemiyorsanız, bu yazıyı mutlaka okuyun!

Aslında şimdi anlatacaklarım, Türkiye’den vize istemeyen ülkelerin tamamına yapacağınız seyahatler için geçerli. Evet, pasaportunuz dışında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler var.

Eğer pasaportunuz boş ise…

Belgrad’a indiğinizde, uçaktan iner inmez polis pasaportlarınızı kontrol ediyor. Yani pasaport kontrol bankosundan hemen önce, daha uçak kapısında kontrol başlıyor. Bir polis memuru gözle pasaportunuzu inceliyor. Eğer daha önce farklı ülkelere giriş çıkış yaptığınız bir pasaportunuz varsa genelde bu aşamayı doğrudan geçip pasaport kontrole yönlendiriliyorsunuz. Ama eğer ilk kez yurt dışına çıkıyorsanız, yani polise kalbiniz kadar temiz bir pasaport veriyorsanız pasaportunuzu alıp size kenarda beklemenizi söylüyorlar.

Sonra?

Uçaktaki herkesin pasaportları kontrol edildikten sonra bir sebepten şüpheli gördükleri ya da pasaportu bomboş olanları götürüyorlar. Bildiğiniz iki polisin arkasına takılıp sorguya gidiyorsunuz. Şimdi yanınızda getirdiğiniz o belgeleri kullanma vakti…

Yahu hangi belgeler?

-Otel rezervasyon çıktınız

-Seyahat sigortası poliçesi çıktınız

-Dönüş biletinizin çıktısı

Polis size bunları soracak. Bu üç belgeyi masaya vurup, “ziyaret amacınız nedir?” sorusuna da “turist” dediğiniz an da sorun çözülüyor. Çok ekstrem bir şey olmazsa bu üç belge sizi sorunsuz bir şekilde ülkeye sokacaktır.

Daha önce giriş çıkışınız olan eski pasaportunuz varsa mutlaka yanınızda götürün. Sorunsuz geçersiniz…

İyi tatiller, iyi eğlenceler :)

Belgrad hakkındaki diğer yazılarımı da okumayı ihmal etmeyin…

KEREM GÖK STORE AÇILDI! BENCE BİR GÖZ ATIN...

"TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI"

RelatedPost