Digital Signage nedir? Ne işe yarar?

Digital Signage sistemi, geleneksel yöntemlerin içinde sıkışıp kalan reklam ve bilgilendirme sistemlerine yeni bir soluk getiriyor. Şimdi, Digital Signage’nin ne olduğuna, ne işe yaradığına ve kullanım alanlarına daha yakından göz atalım.

digital-signage-2

Digital Signage sistemi dijital afişlerinizi, kurumsal görsel ve videolarınızı, bilgilendirme görsel ya da metinlerinizi LCD, led ya da plazma ekranlarda, kiosk sistemlerinizde ya da diğer dijital reklam ekranlarınızda yayınlayabileceğiniz ve yönetebileceğiniz sistemin bütündür. Her geçen gün daha popüler hale gelen bu Digital Signage sistemi sayesinde, yayınlamak istediğiniz şeyi saatlik, günlük, haftalık, aylık zaman periyotlarına ayırabilir ve ağ desteği ile uzaktan yönetebilirsiniz. Ön plana çıkarmak istediğiniz şey her neyse, bunu ekranların büyüsünden faydalanarak yapan ve her an kontrol edilebilir olan sistem sayesinde, ulaşmak istediğiniz kitle üzerinde çok daha verimli bir etki yaratmanız mümkün. Digital Signage sistemi sayesinde esnek ve kontrol edilebilir bir medya kontrolüne sahip oluyorsunuz. Şimdi, Digital Signage sisteminin kullanım alanlarına bir göz atalım.

Digital Signage sistemi kullanım alanları ve amaçları

Digital Signage sisteminin kullanım alanları çok geniştir. Bir ürün, hizmet, bilgi ya da ön plana çıkarmak istediğiniz diğer her şey için Digital Signage sistemini kullanabilirsiniz. Alışveriş merkezleri, fuar alanları, shoowroomlar, havalimanları, büyük mağazalar ya da outdoor reklam alanları, Digital Signage sistemi için ilk akla gelen ve en el verişli alanlardır. Kısacası hedef kitlenizle etkileşime geçebileceğiniz her yer, Digital Signage sisteminin kullanılabileceği bir alandır. Sistemi geleneksel duyuru ya da reklam, afiş yöntemlerinden ayıran en önemli nokta ise, her an ağ desteği ile kontrol edilebilir, içerik anlamında esnek bir yapıda olmasıdır. Tüm bunların yanında geleneksel yöntemlere oranla çok daha düşük kullanım maliyetlerine sahiptir. Ayrıca akılda kalıcılık ve hedef kitle üzerinde bıraktığı etki açısından, yine geleneksel yöntemlerden ayrılmaktadır. Dünyaca ünlü araştırma şirketi The Nielsen’in, Digital Signage sistemi ile ilgili yaptığı bir araştırma, sistemin ayırıcı özelliklerini gözler önüne sermektedir. Araştırmaya katılanların yüzde 77’si, yeni çıkan bir ürün hakkında bilgi sahibi olmanın en iyi yolu olarak Digital Signage sistemini işaret etmiştir. Yüzde 66’lık bir çoğunluk ise Digital Signage sistemi ile tanıtımı yapılan ürün hakkında daha pozitif düşündüklerini belirtmiştir. Kısacası Digital Signage sistemi, her anlamda hem kullanım maliyeti hem de hedef kitleden alınan geri dönüş anlamında, geleneksel sistemlerin çok ilerisinde konumlanmaktadır.

Digital Signage yazılımları

Digital Signage, bir ekran ya da ekranlar bütününden ibaret değildir. Digital Signage bir sistemdir ve günümüzde var olan sistemlerin tamamında olduğu gibi, Digital Signage sisteminde de yazılımın gücü ve yetenekleri ön plandadır. Sizin ekranlar üzerindeki tüm taleplerinize istediğiniz gibi cevap verebilecek ve sizin yönetiminizi kolaylaştıracak yazılımlar, Digital Signage sistemini en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. İçerik yönetimini yapmanızı sağlayacak yazılımlar, Türkiye’de ve dünyada pek çok yazılım firması tarafından sağlanmaktadır. Digital Signage sisteminiz için yazılım seçerken öncelikle neye ihtiyaç duyduğunuzu iyi belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra, sahip olduğunuz yazılımın neler yapabileceğini öğrenmeniz ve onu en iyi şekilde tanıyor olmanız gerekmektedir. Doğru yazılım seçimi, Digital Signage sisteminden yüksek verim alabilmeniz açısından hayati öneme sahiptir. Yazılım seçimi, desteği ve sonrasındaki süreç ile ilgili bir profesyonelden yardım almanız muhtemelen işinizi kolaylaştıracaktır. Unutmayın ki iyi içeriğin yanı sıra, Digital Signage sisteminin sahip olduğu yazılım sayesinde ortaya koyabileceğiniz doğru zamanlama ile, sistemden en yüksek verimi alabilirsiniz.

YOUTUBE KANALIM EMİNİM İLGİNİZİ ÇEKECEKTİR!

“TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI”