Kemal Sunal’ın Son Günü

Bir başarı hikayesi, bir ölümsüzlük macerası ve geçmişe dair, hatırlarımızda kalan en güzel iz…

Aramızdan ayrıldığında, henüz 55 yaşındaydı. Daha guldurecek cok insan, anlatacak cok hikayesi vardı. Evet, gülüyordu, güldürüyordu, konuşmadan bile güldürebiliyordu!

Tarih 3 Temmuz 2000

Kemal Sunal, “Balalayka” filminin çekimleri için Trabzon’a gidecekti. 15 yıl sonra ilk kez uçağa binecekti. Hiç sevmezdi uçak yolculuklarını. Heyecanlanır, gerilirdi, korkardı. O yüzden olacak, check-in işlemini yapan görevliye bile dert yanmış, “Canım hiç gitmek istemiyor, ama film çekimi var gitmek zorundayım.” demişti.

kemal-sunal-olum-gazete-haberi-1

Sabah 6.45’te diğer yolcularla birlikte aprondaki otobüse bindi. Açığa park etmiş uçağa o büyük, garip otobüsle gideceklerdi. Otobüs manevra yaparken önce önündeki, sonra arkadaki araçlara çarpmıştı. Sunal, gerginliğini bir kenara bırakmış, şakacılığından ödün vermemiş ve küçük kazalara; “daha uçağa binmeden öleceğiz” yorumunu getirerek etrafındakileri güldürmüştü.

kemal-sunal-olum-gazete-haberi-2

Saat 7.00’de uçağa ulaşmıştı, hemen gazetesini okumaya başladı. Saat 7.30 sularında uçak apronda hareket etmeye başlamıştı. Kemal Sunal, başını yavaşça geriye doğru attı ve hareketsiz kaldı. Ali Sunal, o anda “ne olur nefes al baba” diye haykırdı.

Pilotlar derhal bilgilendirildi uçak henüz 20 metre bile ilerlemeden durdu. Sunal koridora yatırılmıştı, bu sırada oğlu da suni tenefüs yapmaya çalışıyordu. Ama her şey için çok geçti. Türk sinemasının efsane ismi, kalbine yenik düşmüştü. Aniden gelen bu krizi atlatamamış ve 55 yaşında hayata gözlerini yummuştu.

Ardında 82 film, milyonlarca hayran ve nice unutulmaz iz bıraktı. Türk halkı adeta yas tutuyordu. 7’den 70’e herkes Kemal Sunal’ın acısını yürekten hissediyor, hayatını kaybettiğine inanamıyordu. Dönemin başbakanı Bülent Ecevit ve diğer pek çok siyasi isim, filmlerini defalarca izlediğini söylemiş ve duyduğu acıyı dile getirmişti.

Son röportajında, “beni filmlerimle hatırlayın, onlar beni ölümsüz kılacak” demişti. Haklıydı, Kemal Sunal ölümsüzdü. Ölmedi, hala anılarımızda, zihinlerimizde, ekranlarımızda ve kalbimizde yaşıyor.

Ağlatmak onun işi değildi…

Ömrü boyunca güldürdüğü milyonları, ilk kez ağlatmıştı…

KEREM GÖK STORE AÇILDI! BENCE BİR GÖZ ATIN...

"TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI"

İlginizi çekebilir...

Kemal Sunal Hakkında İlk Kez Duyacağınız 10 Şey... Kemal Sunal’ın uçakta gerçekleşen ölümü ile ilgili hazırladığım video 1 milyon fazla insan tarafından izlendi ve 4 ay gibi kısa bir sürede YouTube’de ...