Peugeot 308 Sedan’a Merhaba Deyin!

Peugeot 308 Sedan, Pekin Otomobil Fuarı’nda yüzünü gösterdi.

Peugeot’un, 308 platformu üzerine inşa ettiği yeni sedan modeli 308 Sedan, Pekin Otomobil Fuarı’nda yüzünü gösterdi. Peugeot’un 5 yıllık geliştirme planı çerçevesinde ortaya çıkan model, EMP2 platformunu kullanacak.

peugeot-308-sedan-2

Peugeot 308 Sedan’ın hangi motor seçeneklerine sahip olacağı ise henüz belli değil. Üstelik, Fransız üretici bu sedan modeli tam olarak hangi pazarlarda satışa sunacağını da açıklamadı. 2016 yılının ikinci yarısı itibariyle, Peugeot 308 Sedan hakkında daha fazla bilgiye sahip olmamız muhtemel gözüküyor. Ancak, şu an 1,2 litrelik ve 1,6 litrelik turbo destekli iki benzinli motor seçeneği olacağı konuşuluyor. Bu motor seçeneklerinin hem otomatik hem manuel şanzıman opsiyonuna sahip olacağı da kulislerde konuşulanlar arasında. Dizel motor seçenekleri ya da farklı benzinli motor seçenekleri ise yine bilinmeyenler arasında.

peugeot-308-sedan-3

 

Peugeot 308 Sedan’ın öncelikli olarak Çin pazarı için geliştirildiği gündemde fakat Fransız üreticinin bu modeli farklı pazarlara sunma ihtimali de var. İlerleyen haftalarda, Peugeot 308 Sedan hakkında daha fazla detaya sahip olacağız. Sedan platform 308’e yakışmış mı? Karar sizin…

KEREM GÖK STORE AÇILDI! BENCE BİR GÖZ ATIN...

"TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI"