Türkiye’nin ilk “uçak kazaları” kitabı için…

Geri sayım başladı!

2012 yılının Eylül ayında, seneler önce düşen bir yolcu uçağından geriye kalanları ararken attığım tohumlar filizlendi. Türkiye tarihinin belki de en acı detaylarını barındıran uçak kazaları, kitap haline geldi.

Benden de duyun istedim, “Türk Sivil Havacılık Tarihine Damgasını Vuran Uçak Kazaları” isimli kitabım internette ön siparişe girdi ve çok yakında raflardaki yerini alacak.

kerem_gok_kitap2_3d

1909 yılında Kasımpaşa Deresi’nde yaşanan küçük bir olayla başlayan sayfalar, 1974 Mart’ının ılık bir Pazar sabahında buz kesilecek ve 2009 yılında Amsterdam’da, piste 500 metre kala sona erecek. Türk sivil havacılık tarihine damgasını vurmuş, hatta doğrudan Türkiye tarihinde bile çok kalıcı izler bırakan 35’den fazla sivil uçak kazası, tarihimizin unutulmaya yüz tutmuş olayları okuyucu ile buluşacak.

Okuyucu, sivil havacılık tarihimizde yaşanan uçak kazalarının yanında, uçakların büyülü dünyasından kesitleri ve hem Türk hem de dünya havacılık tarihine dair bazı detayları da bu kitapta bulabilecek.

Her ne kadar “ilk” ve “tek” kelimeleri ile kafayı bozmak istemesem de, şu da bir gerçek ki; bu kitap Türkiye’nin ilk ve tek “uçak kazaları” kitabı olacak.

Ve her şeyden önemlisi, bu kitap “son yolculuğunu gökyüzünde yapanlara” adanmış olacak…

 

Güncelleme: Kitap, Mart 2015 itibari ile raflardaki yerini almıştır. Daha detaylı bilgi için tıklayınız…