Uçak Modellerini Nereden Aldın?

Sorularınızı istediğim son videoda en çok sorulan soru, arkamdaki uçak modellerini nereden aldığım sorusuydu.

Hemen belirteyim, bu modelleri hiçbir yerden satın almadım :) Yani sahip olduğum uçak modellerinin neredeyse hiçbirine para ödemedim, o yüzden bunun rahatlığı ile cevap vereceğim.

Daha önceki videolarda da bu soruyu çok alıyordum. Ama üzülerek şunu belirtmeliyim ki Türkiye’de uçak modeli satan yer yok ve modelcilik çok pahalı bir hobidir. Vitrinimdeki modellerin büyük çoğunluğu orijinal “Herpa” ürünü, yurt dışından geldiler ve 1:500 ölçekli en küçük ve basit modeller bile 100 TL’nin üzerinde. Değeri 1000 TL’ye kadar çıkan modeller de mevcut. Herpa’nın ürünlerini Türkiye’de bulmanız çok zor, bulsanız bile fahiş fiyatlar çekeceklerdir.

Peki, ben bu modellere nasıl sahip oldum? Uzun yıllardır havacılık üzerine yazıp-çiziyorum ve sahip olduğum modellerin neredeyse tamamı hediye. Hala da hediye modeller gelmeye devam ediyor. Eğer ki hediye olmasaydı, böyle bir koleksiyona sahip olmak, maddi açıdan benim için de imkansızdı.

Ayrıca bir dönem Kerem Gök Store‘de uçak modelleri satıyorduk ve pek rağbet görmedi. Bir de son olarak, evet o siyah model bir SL-300 :)

KEREM GÖK STORE AÇILDI! BENCE BİR GÖZ ATIN...

"TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI"

RelatedPost