Yeni Panamera’nın Ayak Sesleri

Hem dünyada hem de Türkiye pazarında ciddi satış rakamlarına ulaşan Porsche Panamera, ikinci jenerasyonu ile kullanıcıya sunulacak. 2016 ya da 2017’de piyasaya sunulması beklenen yeni Panamera’nın ilk “casus” fotoğrafları ise internette dolaşmaya başladı.

Stratejik tasarım detaylarının gizlenmesi için otomobilin birçok bölgesi kamuflaj ile kapatılmış. Ancak genel hatları ile ikinci nesil Panamera’nın, ilk neslin tasarım çizgisine sadık kaldığı görülüyor. Ana hatları ile radikal bir değişime uğramayacak gibi görünen yeni modelin, daha küçük detaylar ile fark yaratacağı aşikar.

panamera_konsept
Panamera Sport Turismo Konsept

Öte yandan kulislerde konuşulan bir diğer ihtimal ise yeni Panamera’nın, 2012 yılında Paris’te tanıtılan Panamera Sport Turismo konsepti ile çok benzer bir görünüşe sahip olacağı. Konsept modelin tanıtımında çekilen fotoğraflar ile casus fotoğraflar karşılaştırıldığında bu ihtimal hiç de uzak gelmiyor…

Panamera Sport Turismo Konsept
Panamera Sport Turismo Konsept

Yeni Panamera’nın teknik detayları ile ilgili ise neredeyse bilinen hiç bir şey yok. Şimdilik sadece, geçerli modele göre yaklaşık 90 kilogram daha hafif olacağı tahmin ediliyor. Yeni Porsche Panamera’nın, 2016 yılının ikinci yarısında ya da 2017 yılında yollarda olması planlanıyor.

Kaynak: Worldcarfans

KEREM GÖK STORE AÇILDI! BENCE BİR GÖZ ATIN...

"TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI"

İlginizi çekebilir...

Porsche’nin Sırları Açığa Çıkıyor! Porsche, SUV segmentinde çok ses getiren modeli Cayenne’yi 2002 yılında piyasaya sürdüğünde herkes çok şaşırmıştı. Spor otomobiller ile ün yapmış bir ...