Yolda kalmak iyi geldi!

Hadi biraz da güzel şeylerden bahsedelim…

Ülke olarak, uzun zamandır güzel şeylerden bahsedip kendimizi motive etmekte zorlanıyoruz. Hal böyle olunca da herkeste bir kaçıp gitme, ülkeyi terk etme dürtüsü uyanıyor. Devamlı sosyolojik çıkarımlar yapıp, kendi insanımıza çamur atarken buluyoruz kendimizi.

Ama bu gece başıma gelenlerden sonra, algıyı biraz değiştirmenin, aslında ne kadar değerli ve temiz kalpli insanlar arasında yaşadığımızı fark etmenin zamanı geldi diye düşünüyorum.

Beşiktaş’ta arkadaşlarımla iftar yaptım ve saat gece 01:00 sularında evime dönüyorum. Dönüş yolunda otomobilim arıza yaptı ve bir anda kaputun kenarlarından yükselen beyaz dumanların şokunu yaşadım. Biliyorsunuz, E-5’te emniyet şeridi gibi bir imkanımız yok. O yüzden mecburen sağ şeridi işgal ettim ve hararet yapan motorun soğumasını bekledim. Yaklaşık 1 saat kadar!

Haliyle trafiği hayli olumsuz etkiledim. 17 Haziran 2016 gününün ilk saatlerinde Avcılar yokuşunu çıkarken trafikte kalanlar, hepinizden özür dilerim, sebebi otomobilimin azizliğiydi, sebebi bendim.

Arkamda yarattığım sıkışıklığın mahcubiyetini o kadar derinden yaşadım ki anlatamam. Yanımdan geçerken biri küfür etse, boynumu eğer cevap veremezdim yani öyle bir mahcupluk.

Ama ne oldu biliyor musunuz? Yanımdan geçenler camı açıp yapabileceğimiz bir şey var mı diye sordu. O an sadece motorun soğumasını beklemem gerekiyordu, hiçbir şeye ihtiyacım yoktu. Hepsine teşekkür edip uğurladım. Keyfim nasıl yerine geldi anlatamam.

Askerde de bot vurması yüzünden ayağımda bir yara oluşmuştu. Bir gece o yara yüzünden nöbetten koğuşa topallayarak yürüyordum. Beni uzaktan görüp, yanıma gelen hiç tanımadığım iki asker geldi aklıma bu gece. Gelip yapabileceğimiz bir şey var mı kardeşim diye sorduklarında, kendimi en az bu gece ki kadar iyi hissetmiştim.

İşte o askerler, bugün bana trafikte yardım etmeye çalışanların çocuklarıydı…

KEREM GÖK STORE AÇILDI! BENCE BİR GÖZ ATIN...

"TÜRK SİVİL HAVACILIK TARİHİNE DAMGASINI VURAN UÇAK KAZALARI"